Statek Slunečnice

 

Záměrů našich projektů je několik :

 

  1. Návrat k přírodě a její ochrana (pěstování sezóní zeleniny, bylinek, přírodní hnojení, permakultura atd.)  V této chvíli se s manželem zajímáme o  Transiction Towns.Je to moderní pohled na svět z hlediska ochrany přírody a filozofie jak nově nakladat s energií,zdravím, školstvím ,ekonomii e zemedelstvim.  Rob Hopkins  je zakladatel tohoto projektu v Irsku a v Anglii v městečku Totnes.www.transitiontowntotnes.org  Od roku 2004 se tato filozofie rychle prorůstá do praxe po celém světe. . . . .

  2. Farma pro ty nejmenší s několika druhy zvířat se, kterými se mohou seznámit a potěšit a zjistit, že i oni potřebují lásku a péči. (Poníci, ovečky, slepičky, kralíčci) Ale třeba i hypoterapie a  pet therapy. Terapie prostřednictvím malých zvířat (hlavně pejsků) pro léčení dětské uzavřenosti a nesmělosti, která při styku s němou tváří roztaje...:)
  3. Pony klub bez sportovního zaměření. Pouze pony games a vyjíižďky pro zábavu dětí od 6 let i dospelych.
  4. Použité materiály na výstavbu  by měli pocházet z našeho regionu. Chceme maximálně podporovat lokální ekonomii a výrobu. To je nezbytná část naší budoucí přítomnosti. Co nejméně pozemní dopravy a tím menší náklady a znečištění naší vzácné přírody.
  5. Přednáškova místnost , ubytování a kuchyňka pro možnost vlastní přípravy pokrmů.
  6. Pořádání seminářů a kurzů na různá témata. Permakultura , zdravá výziva, jak žít v souladu s matkou zemí, pečení domácího chleba a podobně.
  7. Ideální místo pro rodiny s dětmi, kde v pohodě a klidu prožít  weekend či nedělní odpoledne.
  8. Primestske tábory pro děti a mládež a ideální místo pro školní výlety.

......a mnohé další nápady se nám motají hlavou....

Pro vetšinu těchto aktivit  hledáme spřízněné duše. Vše bychom sami nezvládli ,a proto pokud by někdo z Vás  měl zájem, touží stejně jako my po přírodě a premýšlí o nějakém z výše uvedených podnikání v Českém Středohoří tak neváhejte a ozvěte se nám. Třeba se z toho něco vyklube...:))) 

 

Na statku bude pravidelně zdarma (nebo za dobrovolný příspěvek na údržbu objektu) přednášet duchovní učitelka Iva Adamcová. Bude pro nás ctí jí a všem hledajícím duším dát možnost se u nás setkávat.

www.ivanka-centrumduchovnipomoci.cz/

 

NOVINKA!

Sledujte a komentujte prubeh praci na nastenkach PINTERESTU!